محل تبلیغات شما

سالها میگذرد و باران که برای سیراب کردن زمین می بارید با شوق،قطره هایش را تماشا می کنیم، پائیز که می رسید صدای خش خش برگهایش آرام آرام بیدار میکند ابرهای خیسی را که نوید باران میدهند و زمستان را بی منت برای زنده کردن بهار آماده میکند.
رودخانه ها حرکت میکنند و صدای موج دلنشینش برای تصنیف بهاری بوی زلال و شفاف می دهد،رودخانه ای را که به تماشا نشستم ناخودآگاه گذرش را همچون مسیری آرام و منظم دیدم که این موجِ آهسته سنگریزه های درون آب را چنان با ملایمت به دوردست خود حمل میکرد و ماهیان ریزی که داشت در سکوت دنبال غذای خود میگردن و زیر صخره های کف رودخانه پناه میگیرند و شالیزارهای دَم دست آبادی را به ظرافت سیراب می کند تا مزرعه سبز ثمر دهد.
به وقت باران تند،گذر رودخانه چنان غرش و خروشی می گیرد که آبهای آرام و بی آزارش دیگر به ماهیان و قورباغه هایش مهربانی نمی دهند و صخره های حوالی مسیرش را هم در هم میکوبد و مسیری دورتر را طی می کند تا فاصله ها را بشکند و گذر به گذر را به تندی قدم بزند.
گذر رودخانه همچون گذر عمر درس گذشت میدهد و جریان و گذر را چه به آرامی و چه به تندی برقرار می داند و ما می بینیم و عبرت میگیریم که " آب رفته به جوی باز نمی گردد " و هر آنچه هست در گذر است.
گذر رودخانه درست مسیر تکراریست که هروز و هر ساعت و هر لحظه طی می شود و این راهی است که آبهایِ روان برای خودشان درست کردند و شب و روز و سرما و گرما نمی شناسند و هر آنچه هست گذر و گذر و گذر می باشد و این روند تکراری را برای رودخانه سپری میکند.
گذر رودخانه گذر اجباریست که آب صحنه های متفاوتی را برایش رقم می زند و در پهنه این خاک از زلالی تا سیلاب شدن نقش آفرینی میکند و عظمت گذرش را جولان می دهد.
گذر رودخانه مبنای رفتن و روان بودن آبهایست که بزرگی یک رودخانه را نشان می دهد و گذر را برایش معنی میکند و میدانیم که رودخانه عظمتش به همین آب است که هی میگذرد و ما فقط تماشا می کنیم.‌‌
" رودخانه گذر کردی و با عمر گذر کردی ولی من با همه عظمت و زلالی ازت متنفرم و بدبین چون خیلی از فرزندان این خاک را به کام خود کشاندی و عظمتت را بیش از اندازه نشان دادی .اما من بدبین از این غرور هستم.

درخواست پیشگیری از پدیده نحس خودکشی در دیشموک

شعر من در وصف روستای دهگرو سفلی-زادگاه من

دهگرو سفلی روستای طولی من

گذر ,رودخانه ,میکند ,های ,آرام ,آب ,و گذر ,گذر رودخانه ,و هر ,گذر را ,را به

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اجاره فیش حقوقی وضامن کارمند برای دادگاه