محل تبلیغات شما

جناب آقای عدل هاشمی پور شاید " کاندیدای خوبی باشی ولی نماینده ی خوبی نبودی "

" آ " مثل آماده باش

من " طاهر پوریانی نیا " آری دقیقا میشناسی همون که آذر ۱۳۹۳ (درست پنج سال پیش) با مدرک کارشناسی ارشد بارها هوای سرد تهران و هوای گرم اهواز و دهدشت را به وقت جاده ی پرخطر تنگ چویل به دیشموک و به نظم مسافت های تکراری در سایه ی اعتماد جنابعالی اینهمه مدت طی کردم و در آخر فهمیدم که خودکار واقعی اعتمادت و رنگ تماس هایت فقط برای حامیانت می چرخید دریغ از آنکه نماینده و وکیل برای همه بودی و بخواهی به شعار " آمده ام تا مشکلات جوانان را حل کنم و کاری به ت ندارم " را جامه عمل بپوشانی.
عینا می دیدم که جوانان بیکار این شهر و حتی کهگیلویه با طی کردن مسافت هزارکیلومتر و با نیت و آمالی بیشتر از این فرسخ چگونه تحقیر " عدم پاسخگویی و طلبکاری مسئول دفترتون " می شدند و ساعت ها و روزها پشت درب بسته دفترتون در سرمای شمال تهران به جرم انتقام و یا گروگانگیری ی چگونه کلافه و تاوان پس میدادن و جواب تعرفه هایشان را که چهارسال پیش نام شما را ننوشته اند به این صورت میدادی، اما چطور الان همون دفتر و همون مسئول دفتر تا سر کوچه گلریزان قهوه و نسکافه شده تا پذیرای ارباب رجوع باشند.( آیا این انصاف است؟ آیا این جو انتخابات و شوی تبلیغاتی نیست؟ )
" م " مثل می سازمت دیار اما کدام دیار؟ کدام ساختن؟
دیاری که " کهگیلویه " بود و قدمت و عزتش را در میدان عمل فدای بام نفتی گچساران و آبادانی یاسوج کرده ای و قافیه را به دو نماینده دیگر استان باختی، یا دیار من " دیشموک " که چهارسال است که کامبک زده به چهل سال پیش و برای تامین آب شرب از الاغ و بشکه استفاده میکنن و چاه های حفاری شده منتظر ذوب شدن برف و یخ سیبری و روسیه هستند.
" نماینده خوبی نبودی " به این نشان که دیشموک فرزندان رأی اولیی رو از دست داد که اسفندماه بجای مُهر وزارت کشور در صفحه انتخابات شناسنامه هایشان برای همیشه صفحه فوت شناسنامه شان " مُهر مَرگ " ثبت احوال را خورده، کی و کجا یقه ی مسئول یا وزارتخانه ی مربوطه رو گرفتی و یا ندای محرومیت این شهر را فریاد زدی؟ یا پیگیر و دنبال راهکار بوده ای؟
آیا تا بحال در صحن مجلس تریبون گرفته ای و درد نَداریِ زوج چهل ساله ای از این شهر را بازگو کرده ای که کیلومترها مسیر را با موتورسیکلت طی میکنند و یا به روستای دورافتاده ی از این شهر نه برای تبلیغ بلکه برای رؤیت مشکلات و درددلهای اهالی آن قدم گذاشته ای. در عوض جنابعالی برای حفظ امتیاز و لابی وزیر نفت " پنج انگشتی " به بنزین رأی میدهی و صدای مظلومیت کودکان این شهر را که هزینه پوشاک و تحصیل یکسال آنها کمتر از تفریح یک روز کودک سلبریتی های نورچشمی دولت و مالیات گریزهاست را نمیخواهی بشنوی و عکس العمل نشان بدهی.
آری خوب نبودی به این دلیل که در بازی ت هم هرگز نتوانسته ای آن مراوده و بالانس اجتماع-ی را با نیروهای ی شهر بوجود آوری و بجای برگزاری جلسه شورای اداری شهر با صاحبان حقوقی در بخشداری و یا سالن جلسات بعضا در منزل شخصی لیدرتون و با حامیان و طرفدارانتون برگزار میکردید تا بیشتر رنگ و بوی تبلیغات و کاندیداتوری بگیرد نه نمایندگی.
پرستیژ یک نماینده را پائین آوردی به این نشان که وظیفه نمایندگی نظارت بر قانون است ولی صرفا بجای مقننه بودن دنبال عوض کردن و یا حتی جابجا کردن نیروهای فلان اداره بودی که وظیفه رئیس آن اداره است نه مدیرکل و نماینده.
" برند و نمره قابل قبولی " که در این چهارسال میتوان داد گازرسانی به حوزه ی چاروسا و دیشموک بود که منم کتمان نمی کنم و از طرف خودم کمال تشکر و امتنان دارم اما مطمئن باش با گلچین کردن شما برای استخدام نیروهای آن ناروی بزرگی را به جوانان و تحصیلکرده های این بخش خواهی زد و همین یک چراغ سبز دوران چهارساله تون را هم خاموش خواهید کرد.
در پایان علیرغم خنثی بودن مجلس دهم نتیجه میگیریم که مجلس آدم قلدر و حقوقدان می خواهد و پیشنهاد میکنم که برگردید به همون جایی که باهاش رشد کردی (قرارگاه) و قانون اساسی را خوب یاد بگیر و دوباره بیا بهت رأی خواهم داد، حالا بدان که انتخاب وزراء هم شرایط و ضوابطی دارد و من در حیرتم که موقع انتخاب وزراء منصوب شده آراء جنابعالی را کجا باد برد.اما شاید هم این دوره مجلس با قبول شدن هر کاندیدایی از هر حوزه یک وزیر هدیه بدهند هیچ چیزی از قانون ما بعید نیست، پس منتظر بمان

بقلم " طاهر پوریانی نیا"

درخواست پیشگیری از پدیده نحس خودکشی در دیشموک

شعر من در وصف روستای دهگرو سفلی-زادگاه من

دهگرو سفلی روستای طولی من

شهر ,نماینده ,ی ,ای ,مجلس ,دیشموک ,و یا ,این شهر ,به این ,را به ,شهر را

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

وبلاگ تحقیقات هیدرولوژی و مسائل اقلیمی