محل تبلیغات شما

" آدمی را آدمیت لازم است "
من می روم و او می رود و ما می رویم و می رویم به دوردستی از این مکان، می رویم به کوه و دشت و انتهای این مرز، می رویم تا دور شویم از ناملایمات و خستگی ها، اما تو هم هستی تو هم همراه ما هستی
سایه آدم آری چقدر شبیه خود آدم چقدر همراه و کنار آدم اصلا چقدر پیش آدم
سایه آدم یار و نزدیک آدم ولی چقدر دور ولی چقدر بیخیال و چقدر بی احساس، سایه آدم همون یار همیشگی همون که به هر کجا سفر کنیم همراه ما آماده می شود و پا به پای ما حرکت می کند و خودش را جدا نمی کند وقتی از راه رفتن خسته می شویم هم می نشیند و وقتی که می خوابیم هم می خوابد،عجیب است ولی هرگز با ما احساس همدردی نمی کند و به درددلهایمان گوش نمی دهد و اصلا نمی خواهد که حرفهایمان را گوش کند.
سایه آدم با نور جابجا می شود، کوچک و بزرگ و حتی پنهان میشود ولی هرگز هیچ نمی شود مگر اینکه در تاریکی مطلق،چون با نور معلوم می شود.
سایه آدم درست ادای ما رو در میاورد و وصله ی دنباله داریست که همیشه ما رو دنبال میکند غافل از آنکه خیس شود یا از سرما و گرما اذیت شود و یا با برخورد به زمین و صخره ها و دیوار دردی بگیرد و یا از خیالات واهی بترسد، او یار و همراه ماست اما ای کاش احساس شنیدن حرفهایمان را داشت،جان می داشت و برای گفتن ناگفته هایمان همراز بود و برای پاسخ دادن به تمام دردهایمان همدردی میکرد و ما را برای انتخاب مسیرهایمان کمک میکرد.
سایه آدم تکرار سایه ی زمانیست که گذشتن و رفتن را نشان می دهد و خودش هم به مرور تغییرات را طی می کند و همراه آدم از کودکی تا پیری این تفاوت و تشابه را سپری میکند.
سایه آدم جدانشدنی و شبیه روحیست که در قاب یک جسم میگنجد و پیوسته با آدم در حال حرکت است که می دود و قدم میزند و کاملا تابع شخصیت ماست.
سایه آدم یک حقیقت طوسی رنگ است که با تاریکی ها نامرئی می شود و همیشه همراه ماست و نمیشود آن را دور کرد و نمیشود آن را جا گذاشت اون یک حقیقتی است مرئی که ماهیتش حکایت مبهمی دارد که نمی توانیم فیزیکی بدانیمیش و نمی توانیم خیالی و واهی بدانیمیش که دنبال آدم در جریان زندگی وجود دارد 

" سایه ام "خیس شب هایی بودم که به جزء تو کسی کنارم نبود ولی افسوس که اشک هایم را دیدی ولی برای تسکین دردهایم قصه ای نگفتی و دلیلی نخواسته ای

درخواست پیشگیری از پدیده نحس خودکشی در دیشموک

شعر من در وصف روستای دهگرو سفلی-زادگاه من

دهگرو سفلی روستای طولی من

آدم ,سایه ,نمی ,چقدر ,ولی ,کند ,سایه آدم ,می رویم ,شود و ,کند و ,می شود

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها